Outdoor-mässa på Behrn Arena i vår

För första gången arrangeras Örebro Outdoormässa i Behrn Arena. Med fokus på äventyr, upplevelser och natur kommer arenan att fyllas med kvalitativa utställare inom dessa områden. Möjligheter att testa, kika, och prata om den senaste utrustningen och de mest spännande upplevelserna kommer att finnas. Mässan är den 15-16 maj nästa år.

Mässan arrangeras av All Event, bolaget ägs av Örebro Hockey och Laweka-gruppen, samt Brink & Berger från Uppsala.

”Äntligen får Örebro en riktig mässa med inriktning mot outdoor och vildmark. Det ska bli oerhört spännande att får vara en del av detta arrangemang”, säger Kimmo Kirvesmäki/All Event.

”Vi ser fram emot att få komma till Örebro och arrangera en rolig och kvalitativ mässa. Med vår kunskap kring mässarrangemang ska vi bidra till att arrangera en mässa i toppklass tillsammans med All Event. Efter att ha gjort mässor i hela Sverige och även Finland blir det en härlig utmaning att komma till Örebro för detta arrangemang”, fortsätter Fredrik Annell Berger/Brink & Berger.

, ,